Merhaba,

Ben Serra Tüker, ‘’Sağlıklı Yaşam Koçuyum’’. Size kısaca kendimi tanıtmak ve Sağlıklı Yaşam Koçluğuna giden hikayemi anlatmak istiyorum.

2004-2008 yılları arası New York'ta bulunan Fashion Institute of Technology’de ‘’Fashion Merchandising and Marketing’’(Moda Yönetimi ve Pazarlama)  okudum. Mezun olduktan sonra İstanbul’a dönüp tekstil sektöründe çalıştıktan sonra yaptığım işten tatmin olmadığımı fark ettim.

O yıllarda sağlıklı beslenmeye olan ilgim iyice artmıştı.Sağlıklı beslenme ile ilgili araştırmalar yapıyor ve seminerlere katlıyordum. Hamile kalmaya çalışırken yaşadığım hormon problemleri ve sonrasında çıkan şeker sebebiyle beslenme ve sağlık hayatımın merkezi haline gelmişti. Kızım doğduktan sonrada onu en sağlıklı şekilde beslemek için uğraşmaya başladım.

 Ailem dışındaki insanlara ulaşmak ve bilgilerimi derinleştirmek için Institute of Integrative Nutrition’da eğitimimi tamamlayıp ‘’Holistic Health Coach’’(Bütünsel Sağlık Koçu) oldum.

Koçluk sistemini daha derinden öğrenmek ve uygulamak için The Coaches Training Institute’ un  ‘’Co-active Coaching ‘’programını bitirdim.

 Senelerdir yakın çevreme uyguladığım temiz beslenme prensiplerini ve sürdürülebilir sağlıklı alışkanlıkları danışanlarımla paylaşmayı umuyorum.